19. märts 2014

Huvitav uus koalitsioon

Nii et siis reform ja sotsid heitsid ühte. Seda, et neil on suured sarnasused, sain ma teada kriisi ajal, kui hakati kokku koguma, et siis laiali jagada. Eesmärk oli seega laiali jagada. Mina oleks jätnud kokku kogumata, et siis tuleksid inimesed ise toime ja ei peaks neile laiali jagama.

Njah, Ligi, kes tundis excelit peast, on õppinud juba uusi exceli funktsioone, mis aitavad selliseid huvitavaid otsuseid teha.

Mäletan Foorumi saadet, kus rahandusminister Ligi mõnitas tulumaksuvabamiinimumi tõstmise ideed, et see jätvat kätte vaid paar eurot. See olevat ju nii väike raha. Ja nüüd, nüüd ta selgitab, kui oluline on inimesele kätte jätta need paar eurot, need aitavat ikka nii väga. Poliitik, missugune. Tea, kas tuulelipp muudab kiiremini suunda?

Huvitav seejuures on, et sotsid on isegi rohkem parempoolsemad, kuna nad töötavad ise toimetuleku huvides - tulumaksuvaba miinimumi tõstmine jätab kätte kasvõi paar eurot enam (st riik peab vähem välja maksma toetusteks), töötuskindlustusmakse (mitte maksu veel) määra langetamine. Küll eht sotsilik on lastetoetuste tõstmine, samas on lastetoetus praegusel kujul kui riigi-poolne lastevanemate meelespidamine. 19 eurot oli mõnitamine ja ega ka 45 eurot palju pole, aga ok. Riik ei pea hakkama ise lapsi üles kasvatama. Kui tekivad toimetuleku probleemid, siis selleks on otseselt toimetulekuga seotud toetused.

Loodan, et uus valitsus ei saa homodele õiguste andmises edasi areneda. Homod on homod ja neile ei kehti abieluõigus. Abielu üks mõtteid on järglaste iseseisev saamine, keda homodel pole võimalik saada.

Loodame, et asjad lähevad paremaks, mitte hullemaks, kuigi karta on, et tegelikult keeratakse üks suur jama kokku. Koos koalitsioonis on ju homomeelsed erakonnad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Anonüümsed postitused pole oodatud!

Postituste ajaline järjestus