16. dets 2014

Teatud ühest taskust teise tõstmine on profülaktiliselt õigustatud

Tänases Mõtleme taas saates Tallinna TVs avaldati arvamust, et riigiasutused tuleks maksude maksmisest vabastada, kuna tegemist on raha tõstmisega ühest taskust teise ja mõttetu kuluga raamatupidamisele ja pankadele teenustasude maksmisel.

Mina leian, et riigiasutused peaksid jätkuvalt maksma riigimakse ning veelgi enam, maksma ka lõive, nt kohtusse minekul, ning trahve, et neil oleks mingigi side reaalse maailmaga olemas. Kui neilt võtta kohustus maksta makse, siis neil kaob seos, kui kallis kulu on tegelikult palk, nagu nad ei tea, mis on kohtusse mineku kulu, kui juristide palgad välja jätta. Kui nad aga ei tea, kui kallis on palk, siis nad kipuvad tegema ettepanekuid palgaga seotud maksude tõstmiseks, sest see toob ju loodetavasti nende eelarvesse raha juurde. Kui aga maksude tõstmisega hakkab neilt hoopis raha enam välja minema, nagu erasektoril läheb, siis see paneb neid mõtlema, et kas enam äramakstav raha ikka tuleb neile täiesti või veelgi enam tagasi?

Samuti arvan, et riigikoguliikmete arvu vähenamise asemel tuleks langetada nende tasu poole võrra, et nad tajuksid paremini raha kulumist rahakotist. Praegu on neil tunne nagu buumiajal paljudel oli, raha tuli nii palju sisse, et see kõrgete maksude ja tasude maksmine, polnud probleem. Kui aga tasud on poolevõrra maas, u 2000 euro peal (bruto), siis see oleks küll suur sissetulek, aga nad ei saaks loota, et praegu paneb nii palju kõrvale, et tulevikus elab ära, ja kui raha juba otsa saab, siis on vast inflatsioon oma töö teinud ja muud sissetulekud sama kõrgeks tõusnud (aga hinnad!, nende tõusu nad unustavad oma lootustes ära). Lisaks nad saaksid paremini aru, et kui juba nende palgaga pole võimalik säästa, siis mis veel madalama palgaga inimesed tegema peavad? Kas inimesed ikka on oma madalates palkades ainuisikuliselt süüdi või on siin riigipoolne süsteemne (maksupoliitiline) möödapanek lisaks?

Vaadake tänast 16.12.2014. a Mõtleme taas saadet Tallinna TVs kordusena. TTVs on päris mitmeid saateid, mida tasub vaadata, ülejäänud aja võite vaadata muid kanaleid või üldse teleka kinni panna. Ei pea kogu aeg TTVd vaatama, aga osasid saateid tasub täiesti vaadata!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Anonüümsed postitused pole oodatud!

Postituste ajaline järjestus