21. dets 2009

Mitteabielulise kooselu kaitsjatele

Kui te teineteist niiväga armastate ja hoiate, siis miks te tahate seda seadustada? Miks tahate vastavat punkti seadusesse? Nagu ise ütlete - piisab tegelikkusest, mitte paberist.
Miks on vaja kaitsta sõduri mitteabielulist kaasat eraldi seadusega, kui piisab tegelikkusest, st tegelikust hoidmisest? Pole ju vaja.
Aga abielu, leping kahe inimese vahel, teebki ühe hooga selgeks, et ka kui inimene sureb, st tegelikult hoida ei saa, siis tema varast saab kaasa vara.
Pole ju mõtet teha teist lepinguliiki veel juurde, mis sisult dubleerib?
Keegi ei keela ju lahutada, kuigi see pole hea. Aga mitteabieluliselt kooselul ju samuti pole lahkuminek hea? Tunded saavad haiget.
Seetõttu ongi parem, kui otsustate, et nüüd me oleme koos, annate teistele st riigile teada ja taotlete sellega riiklikku st meie kõigi kaitset, mitte, et hoiate oma suhte saladuses ja siis tulete hiljem välja, et tegelikult me olime suhtes, aga miks sa mind ei kaitsnud? Kuidas ma saan sind kaitsta, kui sa pole mulle teada andnud, et kaitset vajad? Oleks teadnud, et oled suhtes, oleks kohe sulle appi tulnud, enne kui suhe oleks lagunenud ja/või kaasa varaga jalga lasknud või muidu sellega õelutsenud. Nüüd enam ei saa appi tulla. See on nagu turvafirma appi kutsumine siis, kui vargus, rööv, kallaletung on toimunud, aga pole lepingut sõlminud turvafirmaga. Turvafirma nüüd sind kaitsku.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Anonüümsed postitused pole oodatud!

Postituste ajaline järjestus